Tanec

Mé setkání se současným a scénickým tancem (contemporary dance), bylo nejprve z pozice diváka, prostřednictvím festivalu Tanec Praha, před více než 20 lety v pražském divadle Ponec. Tehdy jsem začala vyhledát lekce s podobným zaměřením, kde jsem mohla uplatnit své dovednosti z baletu a sportovní gymnastiky a dát průchod tanečnímu vyjádření. V průběhu let jsem absolvovala různé odborné kurzy se zaměřením na funkční léčbu a odstraňování škodlivých pohybových vzorců (např. kurz taneční terapie pro fyzioterapeuty v Dobřichovicích).

Když jsem v roce 2009 navštívila seminář s taneční terapeutkou a lektorkou Renou Milgrom, věděla jsem, že tohle směřování se mě bytostně týká. Rena je mojí učitelkou a učí ve svém studiu v Praze i ve světě techniku Labanovy analýzy pohybu (R. Laban je jedním ze zakladatelů moderního tance z první poloviny 20. století). Je to proces rozvíjení vědomí těla a mysli, uvědomování si svých limitů a možnosti změny.

Díky tanci jsem se setkala s dalšími výbornými lektory, např. s Aničkou Línovou, u které jsem absolvovala kurz Body Mind Centering, Zdenku Braunovou na několika lekcích kontaktní improvizace, tanečního pedagoga Jiřího Lossla na tanečně dramatickém pobytu. Ve svých lekcích tance využívám uvedené poznatky, relaxaci i prvky z jógy.

Na pravidelné lekce tance se můžete těšit již v brzké budoucnosti v Tělárně na Dobříši